Giriş
Matematik Ve Tecrübe Birleşti DijitalAnaliz.Com Doğdu

Başarı için olmazsa olmaz iki unsur vardır. Hayal etmek ve inanmak. Bizim hayalimiz, at yarışları sektöründe bugüne kadar kimsenin yapamadığı bir yazılımı yapmaktı. İnancımız ve bu işe olan tutkumuz birleşince dünyanın en isabetli ve en kapsamlı at yarışı analiz, istatistik ve tahmin yazılımı doğdu.

Gelmiş Geçmiş En İyisi

Çok sık bir araya gelmeyen iki kelime "İstisnai" ve "Deha". Her biri tek başına kuvvetli fakat ikisi bir araya gelince durdurulamaz olurlar. Böylesine bir yazılımı oluşturabilmek için ikisini de bir araya getirebilecek bir vizyona ihtiyacımız vardı. Sonunda bunu başardık ve kendi dehasını içinde barındıran, istisnai bir yazılım geliştirdik.
Artık Kaybetmek Yok

Bizden yazılımımızı özetlememiz istense tanımımız tam olarak, kontrolü ve kullanımı basit, rakipsiz ve sıradışı tutarlılıkta bir at yarışı analiz, istatistik ve tahmin yazılımı olurdu. Artık sır ifşa oluyor ve dijitalanaliz.com kazanmanın limitlerini aşmanız için sizleri bekliyor.
Hemen Ücretsiz Üye Olmak İçin Tıklayınız


  • Genel Kullanım Özellikleri
  • Dijital Analiz Özellikleri
  • Dijital İstatistik Özellikleri
  • Dijital Tahmin Özellikleri
  • Dijital Metre Özellikleri

Detaylı Kılavuzu Görüntüle


İpuçları
www.DijitalAnaliz.com At yarışı analiz, istatistik ve tahmin yazılımına sitemiz üzerinden giriş yaptığınızda tüm analiz, istatistik ve tahminleri Analiz Paneli üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Analiz Panelindeki her sütunun başlığına bir kez tıkladığınızda değerlerin sıralandığı göreceksiniz. Aynı şekilde çift tıkladığınızda da o atı seçebildiğinizi göreceksiniz.

Analiz paneline girer girmez gördüğünüz grafikler geçmiş 30 yıl üzerinden süzülen bu yarış şartı vs. kriterler için oluşturulmuş istatistiklerdir. Öncelikle ganyan istatistiği bölümünden koşuda nasıl bir atın gelebileceğini kestirmemiz gerekiyor. 1.00-3.00 arası Favori, 3.01-5.00 arası Plase, 5.01-7.00 arası Sürpriz, 7.01 ve üzeri Bomba olarak tanımlanmaktadır.

Formülasyonların Açıklamaları
Dijital Derece formülasyonu her zaman yola çıkış noktanız olmalı ve asıl formülasyon olarak ele alınmalıdır.

Rating bu koşuda birlikte koşan atları 74 ayrı faktöre göre puanlayıp en kaliteli atların tespitinde ele alınmalıdır. Rating [653] şeklinde formülün başlığında gördüğünüz kümeli parantez içerisindeki değer bu grubun ortalama kalite puanıdır. Örneğin o yarışta 700 puanlık bir at bu grubun üzerinde bir attır denilebilir. Ganyan istatistiğinden favorinin geleceğini anladığınız ayaklarda öncelikle bu formülasyonu çalıştırmanız gerekmektedir. Rating sıralamasında her zaman en büyük puanlı olan at daha kaliteli dolayısıyla kaliteli atın geleceği koşularda daha şanslıdır.

Dijital Galop vasat gruplarda, uzun mesafelerde formda olan atlar geleceğinden bu formül atın tüm ve özellikle son galop ve sprintlerini inceleyerek özel çevrimlerle bu koşuya uyarlar.

Künye Rating atın sadece özlük bilgileri kullanılarak (anne/baba/kardeş/karakteri) hesaplanan ve özellikle Maiden - Şartlı-1 gibi atların henüz kendini ispatlayamadığı koşularda oldukça işe yarayan bir formülasyondur.

Şart Uyumu atın hedef yaptığı koşuları bulabilmek veya çok favori olduğu koşularda hedef yapmamasından dolayı oluşabilecek kayıpları önlemek için gereken formülasyondur. Şartlı koşularda Örn: +30.000 TL gibi bir ifade gördüğünüzde atın burayı hedef yaptığını kolayca anlayabilirsiniz. Fakat Handikap koşularda +1 Hp gibi bir ifade atın kazanmak istemeyeceğinin bir işareti olabilir. O yüzden Şartlı ve Handikap koşularda bu formülasyonu ayrı ayrı değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Tabi ki kurgu açısından her sütundan at yazamayız. Bu yüzden favori ve plaseler arasında geçecek olan koşularda Dijital Derece ve Rating, çok kaliteli gruplarda (G1, G2, G3) sadece Rating, Handikap ve düşük Şartlı koşularda ikramiyeyi cazipleştirmek amacıyla ilk formüllere ek olarak Dijital Galop, Şartlı-1, Handikap-13, Maiden öncelikle Derece --> Rating sonrasında sırasıyla Dijital Galop ayrıca en son olarak Şart Uyumunu her koşu için kontrol etmek sizlere çok fazla fayda sağlar. Tüm bunlar kuponlarınızı analizden çıkan sonuçlara göre oluşturmanızı sağlar.

Diğer bir sekme olan Dijital İstatistik sekmesi ise koşulara detaylı olarak çalışma yapılması için gereken bölümdür. Burada yazılıma geçmiş 30 yıla dayanarak sorular sorabilirsiniz. Örneğin en iyi antrenör ve jokey uyumu bu koşu için hangi atın diye merak ettiğinizde Binici Antrenör sütununun üzerindeki başlığa tıklayıp sıralatmanız yeterli olacaktır.

Son olarak ekibimizin profesyonel görüş açısıyla hazırlanmış yorumları ve altılı kuponlarını Dijital Tahmin sekmesi altında bulabilirsiniz.

Ekstra Bilgi
Yazılımı değerlendirirken öncelikle koşu şartlarını dikkate almanız çok önemlidir. Her sütunun farklı koşu şartları için farklı kullanımları vardır. Örneğin Dijital Derece her koşu tipinde çalışan bir sütundur. Aynı şekilde kaliteli gruplarda (Şartlı-5, KV ve GR) Rating en önemli formüldür. Vasat gruplarda (Handikap ve ŞR1-2-3) Dijital Derece ile birlikte Dijital Galop'dan mutlaka at yazılmalıdır. Şartlı-1-Handikap-13-Maiden ayaklarında ise Rating puanlaması atın tüm kan hattını puanlayan en önemli sütundur. Tüm formüllerden yararlandıktan sonra her koşu tipi için Şart Uyumu kontrol edilmeli ve kırmızı olan bir değer var mı (burayı hedefleyen safkan) ayırt edilmelidir. Bunların dışında daha detaycı çalışma yapmak istiyorsanız Dijital İstatistik size yeterli olacaktır. Bu istatistiklerde her biri 30 seneye varan reel donelerdir.

Şart Uyumu Hakkında Detaylı Bilgi
Şart Uyumu yalnızca Şartlı ve Handikap koşularda çalışır ve atın sahibinin tamamen o koşuyu kazanmak isteyip istemeyeceğinle ilgilidir. Bildiğiniz gibi at yarışlarında matematik faktörlerin yanında bir de dış faktörler olarak insan faktörü vardır. Şart uyumu bu faktörü aydınlatmak için yapılmış bir formülasyondur. Öncelikle sadece kırmızı olan değerler sizler için önemlidir. Diğerleri herhangi bir anlam ifade etmez. Handikap koşularda bazı atların şart uyumlarında + 0 Hp , +1 Hp vs görebilirsiniz. Bunun anlamı at burayı kazandığı taktirde kariyeri boyunca bir daha bu grupta koşamayacak olmasıdır. Dolayısıyla at sahibi atında potansiyel görüp koşuyu kazanmak istemez ancak daha sonraki yarışlara kaydettirerek kazanç sağlamak peşindedir. Yani tabela yapayım benim cebime para girsin mantığındadır. Bu tarz safkanları kuponlara işaretlerken dikkatli olmak gerekir. Şartlı koşularda ise kullanımı örneğin yarışın ikramiyesi 15.000 TL TJK'nın koyduğu yarışa katılabilme şartı 50.000 TL ve atın yıllık kazancı da 49.000 TL ise safkan yarışı kazanırsa 14.000 at sahibinin cebine ekstra kar sağlayacaktır ve yıl boyunca bir daha bu grupta koşamayacaktır. Bu yüzden at sahibi bu koşuyu hedefler bizde bunu o gün için atın Şart Uyumunda kırmızı yazan +14.000 TL satırından anlarız. Özet olarak Şart Uyumunun kullanımı bu şekildedir.

Grafik Kullanımı Konusunda Detaylı Bilgi
Her koşu için grafiğin üzerine fareniz ile gelerek bir süre bekledikten sonra açıklama kısmının belirdiğiniz görebilirsiniz. Grafikleri değerlendirirken bu kısım oldukça önemlidir. Örneğin %46 favori %10 plase %15 sürpriz %29 bomba ganyan istatistiği olan bir ayakta ilk bakışta %46 oranla favori kazanacakmış gibi görünüyor olabilir. Fakat bu istatistiğin aldatıcı bir düşüncesidir. Son 30 yıla bakıldığında %46 favori koşuyu kazanmış olabilir. Fakat %54 gibi daha yüksek bir oranda da diğer bölümden atlar kazanmıştır. Son olarak toparlamak gerekirse bu örnek için diğer gruptan atlar kazanacak ve bu grup içerisinden de %29 bombalar daha çoğunlukta olduğundan koşunun bomba bitmesi yüksek olasılık diyebiliriz.

Kupon Kurgusu Hakkında Detaylı Bilgi
At yarışları her ne kadar şans oyunu gibi gözükse de çok ciddi bir bölümü matematik üzerine kuruludur. Ve bu matematiğin önemli bir bölümüde kupon kurgusudur. Öncelikle şunu belirtelim kupon kurgusu konusunda işi biraz daha otomatikleştirecek bir çalışma üzerindeyiz. Fakat bilgilendirmek açısından biz kupon kurgularken nasıl hareket ediyoruz bundan biraz bahsetmek istiyoruz. Öncelikle altılı ganyan içerisindeki her koşuyu çalıştırın ve hangi koşunun grubu en kaliteli ve hangi koşunun istatistikleri favorilerden yana ilk olarak bunu belirlemeniz gerekiyor. Örneğin bir koşu programı içerisinde bir adet KV-8 ve bir adet G-3 koşusu var ise bu ikisi bizim tek atabilmemiz için bulunmaz yarışlardır. Diğer tüm koşuları unutup tüm odak noktanızı öncelikle kaliteli gruplara harcayarak minimum 1 tek bulmanız gerekiyor. Çoğu zaman bu o kadar da zor olmamakta olup Rating formülasyonunun birinci atları genelde bu tarz koşuları kazanan isimler olmaktadırlar. Sonrasında geri kalan vasat gruplar içerisinden kötünün iyilerini yani vasatın kalitelilerini bulmanız gerekiyor. Yine bu ayaklarda istatistiğe göre formül çalıştırıp 3-4 atla geçtiğinizde ideal kupon kurgusuna doğru yol almış olursunuz. Geri kalan istatistiği sürpriz veya bomba olan vasat gruplar içinse çok at yazarak riski dağıtmak en mantıklı yöntem olmaktadır.

Dijital Metre Nasıl Kullanılır ?
At yarışlarının doğasından ötürü tahminsel sonuç ancak birçok verinin kafa kafaya çarpıştırılmasından sonra elde edilebilir. Fakat zaman zaman bu veriler oldukça karmaşık hale gelebilirler. Bu sebepten ötürü o gün gelecek tüm atları yazılım üzerinden bulsak dahi aynı kupona yazamadıktan sonra bir önemi kalmaz. Kupon kurgusu aşamasında bazen öyle zamanlar olur ki işin içinden çıkılamayabilir. İşte tam olarak böyle zamanlarda bizi destekleyecek ekstra bir özelliğe ihtiyaç duyarız. Diğer üyelerin sistem üzerindeki tüm kupon kurguları birleştirilerek Dijital Metre sayfası hazırlanır. Bu sayfa dinamik ve sürekli olarak güncellenmektedir. Sizde yazılımın üzerinde kurgunuzu işaretleyerek bu tablonun daha isabetli olması için katkıda bulunabilirsiniz. Yakın yüzdelere sahip atlar çoğunluktaysa o ayak sürprizlere açık olarak yorumlanmaktadır. Aynı şekilde birinci olan at yüksek yüzde ile en üst sırada yer alıyorsa o gün tek atılacak alternatifler içerisinde kendine rahatlıkla yer bulabilir. Aynı zamanda bu tablo sitenin yerel AGF uygulaması görevini görür. At yarışları platformunun Türkiye çapındaki AGF'si spekülatif ve manipülasyona açık iken Dijital Metre formül ve üyelerin tecrübelerini içeren saf sıralamayı size sunar. Çalışmanın sonunda içinden çıkamadığınız ayaklarda oldukça yararlı olacağını düşündüğümüz bir özelliktir. Dijital Metre koşu başlama saatinden sonra oluşturulan kuponları ortalamaya dahil etmez. Böylece çalışmanızı yaparken ne görüyorsanız koşu koştuktan sonrada aynısıdır.

Hangi Yarış Şartında Hangi Formül ?
Maiden = Handikap 13 = Şartlı-1 = Yararlanabildiğiniz Tüm Formülasyonlar (Dijital Derece >>> Rating >>> Dijital Galop)
Şartlı 2 = Handikap 14 = Dijital Derece >>> (Özellikle Kum ve Mesafe Uzunsa Dijital Galop)
Şartlı 3 = Handikap 15 = Dijital Derece >>> (Özellikle Kum ve Mesafe Uzunsa Dijital Galop)
Şartlı 4 = Handikap 16 = Rating >>> Dijital Derece
Şartlı 5 = Handikap 17 = Rating >>> Dijital Derece
KV6 - KV-7 - KV-8 = Rating İlk 3 Atı
Diğer KV koşularda = Rating >>> Dijital Derece >>> (Özellikle Kum ve Mesafe Uzunsa Dijital Galop)
Tüm Açık Koşular = Sadece Rating, Tek İstisnası Ratingde Çok Farklı Çıkan Bir At Yoksa Dijital Derece. Böyle Koşularda Dijital Galop Fazla Önemli Değildir.

Ekip olarak sizlere bir tavsiye notu daha eklemeyi uygun buluyoruz !
Bizim yazılımımıza çalışırken mümkün mertebe sadece bizim yazılımımızı kullanmaya gayret ediniz . Gazete, tahminci, web siteleri, Tv ve diğer düşüncenizi etkileyebilecek her şeyden uzak durmaya çalışınız. Sonuç olarak bu bir kişisel tahmin oyunudur ve kimse sizin tahminlerinizi sizden iyi bilemez. O gün birileri daha şanslıdır vs. ikramiye kazanabilirler. Fakat bu yöntemleri takip ettiğiniz zaman o insanların yanıldığı büyük hatta devirli ikramiyelerde sizin kazananlar listesine adınızı yazdırabileceğinizi unutmayın. İlginize teşekkür ediyor ve her türlü sorunuzu her zaman memnuniyetle yanıtlayabileceğimizi belirterek bol kazançlı günler diliyoruz...
DijitalAnaliz.Com Rakipsiz Yazılım | Ücretsiz Üyelik | 7/24 At Yarışı Analiz İstatistik Ve Tahmin